Труба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава ast:Trompeta)
 
[[Категорија:Лимени дувачки инструменти]]
[[Категорија:ВоенаМузика музикана морнарица]]
 
[[af:Trompet]]
Анонимен корисник