Зоолошка градина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.3) (Робот: Додава ky:Ажайыпкана
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава ro:Grădină zoologică)
с (r2.7.3) (Робот: Додава ky:Ажайыпкана)
[[sw:Bustani ya wanyama]]
[[ht:Zou]]
[[ky:Ажайыпкана]]
[[la:Hortus zoologicus]]
[[lv:Zooloģiskais dārzs]]
127.413

уредувања