Бафинов Залив: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 11 година
с
r2.7.3) (Робот: Додава simple:Baffin Bay
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с r2.7.3) (Робот: Додава simple:Baffin Bay
Ред 6:
[[Категорија:Мориња во Атлантскиот Океан]]
[[Категорија:Мориња во Северниот Леден Океан]]
 
 
[[ar:خليج بافن]]
Ред 42 ⟶ 41:
[[ro:Marea Baffin]]
[[ru:Море Баффина]]
[[simple:Baffin Bay]]
[[sk:Baffinov záliv]]
[[sr:Бафинов залив]]