Лујџи Пирандело: Разлика помеѓу преработките

Додадени 54 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Робот: Додава ml:ലൂയി പിരാന്തല്ലോ
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Додава ml:ലൂയി പിരാന്തല്ലോ)
[[lt:Luigi Pirandello]]
[[hu:Luigi Pirandello]]
[[ml:ലൂയി പിരാന്തല്ലോ]]
[[nl:Luigi Pirandello]]
[[ja:ルイジ・ピランデルロ]]
7.011

уредување