Разлика помеѓу преработките на „Јазично семејство“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува lij:Clascificaçion de lengue
с (r2.7.1) (Робот: Додава et:Keelkond)
с (r2.7.2) (Робот: Менува lij:Clascificaçion de lengue)
[[lv:Valodu saime]]
[[lt:Kalbų šeimos]]
[[lij:ClassificaçionClascificaçion de lengue]]
[[hu:Nyelvcsalád]]
[[ml:ഭാഷാഗോത്രങ്ങൾ]]
11.372

уредувања