Грб на Шри Ланка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2+) (Робот: Менува yo:Àmì ọ̀pá àṣẹ ilẹ̀ Sri Lanka
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава sr:Грб Шри Ланке)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува yo:Àmì ọ̀pá àṣẹ ilẹ̀ Sri Lanka)
[[sv:Sri Lankas statsvapen]]
[[uk:Герб Шрі-Ланки]]
[[yo:CoatÀmì ofọ̀pá armsàṣẹ ofilẹ̀ Sri Lanka]]
[[zh:斯里蘭卡國徽]]
127.308

уредувања