Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Илинденско востание“

нема опис на уредувањето
AS for all insults to Bulgarians as Tatars, remember that one of the founders of VMORO was Dr. Hristo TATARCHEV and when insulting bulgarians in this way you insult one of the founders of VMRO, you say you are so proud of, and confess his bulgarian origin.
Kind Regards,
 
== Илинден и Илинденско востание ==
 
Ги одделив статиите за [[Илинден]] и Илинденското востание, зашто мислам дека празникот Илинден е поширок и поголем од востаниете. Сега за сега новата статија е мала, ама може слободно да додавате
 
--[[Корисник:Svrznik|Svrznik]] 04:02, 16 февруари 2008 (UTC)
27

уредувања