Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Административна поделба на Венецуела“

нема опис на уредувањето
(Нова страница: Венецуела е поделена на 23 држави (estados), 1 главен дистрикт (Distrito Capital) и на федерални независнос...)
 
Венецуела е поделена на 23 држави (estados), 1 главен дистрикт (Distrito Capital) и на федерални независности (Dependencias Federales de Ultramar) кој содржи голем број на венецуелски острови.
 
[[Категорија:Венецуела]]
6.343

уредувања