Разлика помеѓу преработките на „Коми“

Додадени 28 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава gag:Komi; козметички промени
с (r2.7.3) (Робот: Додава gag:Komi; козметички промени)
|----- bgcolor="#FFFFFF"
|}
[[ImageПодатотека:Komi03.png|thumb|250px]]
[[Податотека:Stef Cathedral Sytyvkar.jpg|thumb|десно|300п|Главниот град [[Ситкивкар]]]]
 
[[fr:République des Komis]]
[[ga:Poblacht Choimí]]
[[gag:Komi]]
[[xal:Комигуд таңһч]]
[[ko:코미 공화국]]