Разлика помеѓу преработките на „Тахитски јазици“

Додадени 128 бајти ,  пред 8 години
:[[Ракаханганско-манихикиски јазик|Ракаханганско-манихикиски]], зборуван на [[Ракаханга]] и [[Манихики]] во рамките на северните Кукови Острови
:[[Туамотуански јазик|Туамотуански]], кој се зборува ширум архипелагот [[Туамоту]] во Француска Полинезија, со исклучок на [[Пука-Пука]] и [[Острови на Разочарувањето|Островите на Разочарувањето]].
 
==Поврзано==
{{Портал|Јазик}}
* [[Полинезиски јазици]]
* [[Океански јазици]]
 
== Надворешни врски ==