Разлика помеѓу преработките на „Чернобил“

Одземени 69 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
 
Денес во Чернобил живеат околу 500 лица: научници - главно радијациски физичари, како и администратори на Забранетата зона (видете [[Чернобилска несреќа]]) во која припаѓа и самиот град.
{{Никулец од областа на географијата}}
Анонимен корисник