Унгуџа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Додава da:Unguja
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава pl:Zanzibar (wyspa))
с (Робот: Додава da:Unguja)
[[bg:Занзибар (остров)]]
[[ca:Unguja]]
[[da:Unguja]]
[[de:Unguja]]
[[el:Ουνγκούτζα]]
85.496

уредувања