Разлика помеѓу преработките на „Дебрецин“

Додадени 9 бајти ,  пред 8 години
с
an image changed to SVG version
с (r2.7.1) (Робот: Додава tpi:Debrecen)
с (an image changed to SVG version)
|image_caption = Големата [[Протестантизам|протестантска]] црква во Дебрецин.
|nickname= [[Рим]]скиот [[Протестантизам|калвинист]]
|image_shield =HUN_Debrecen_COACoa_Hungary_Town_Debrecen.jpgsvg
|coordinates_region =
|subdivision_type = [[Држави во светот|Држава]]
19

уредувања