Разлика помеѓу преработките на „Меѓународен аеродром Бориспил“

с
r2.7.2) (Робот: Додава ms:Lapangan Terbang Boryspil'
с (r2.7.2+) (Робот: Менува fi:Boryspilin kansainvälinen lentoasema)
с (r2.7.2) (Робот: Додава ms:Lapangan Terbang Boryspil')
[[lt:Boryspilio tarptautinis oro uostas]]
[[hu:Boriszpili nemzetközi repülőtér]]
[[ms:Lapangan Terbang Boryspil']]
[[nl:Luchthaven Kiev Boryspil]]
[[ja:ボルィースピリ国際空港]]
9.281

уредување