Разлика помеѓу преработките на „Абдикација“

Додадени 16 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава ro:Abdicare
с (r2.7.1) (Бот Додава: sh:Abdikacija)
с (r2.7.1) (Робот: Додава ro:Abdicare)
[[Категорија:Кралеви]]
 
[[bs:Abdikacija]]
[[bg:Абдикация]]
[[bs:Abdikacija]]
[[cs:Abdikace]]
[[da:Abdikation]]
[[pl:Abdykacja]]
[[pt:Abdicação]]
[[ro:Abdicare]]
[[ru:Абдикация]]
[[simple:Abdication]]
34.422

уредувања