Распнување на крст: Разлика помеѓу преработките

Одземени 46 бајти ,  пред 10 години
с
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
с (Робот: Брише fr:Crucifixion (strongly connected to mk:Христово распнување), ar:صلب المسيح (strongly connected to mk:Христово распнување))
[[Категорија:Егзекуција]]
 
[[ar:صلب المسيح]]
[[ast:Crucifixón]]
[[ca:Crucifixió]]
[[es:Crucifixión]]
[[fi:Ristiinnaulitseminen]]
[[fr:Crucifixion]]
[[he:צליבה]]
[[hr:Razapinjanje]]
85.496

уредувања