Разлика помеѓу преработките на „Танел Кангерт“

Додаден 301 бајт ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава lv:Tanels Kangerts)
: [[Податотека:MaillotEstonia.PNG|20px]] Естонски хронометарски првак
: Тарту ГП
;2012
: 26ти Краен пласман [[Џиро д’Италиа 2012|Џиро д’Италиа]]
::6ти [[Податотека:Jersey white.svg|20px]] Пласман за млад возач
{{Palmares end}}
 
=== Распоред на генералнигенералните пласмани на Гранд Тур ===
 
{| cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="font-size: 95%; border: #aaa solid 1px; border-collapse: collapse;"
!Гранд Тур
!2011
!2012
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20px|link=General classification in the Giro d'Italia|alt=Pink jersey]] '''[[Џиро д’Италиа]]'''
|align="center" |–
|align="center" |[[Џиро д’Италиа 2012|26]]
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20px|link=General classification in the Tour de France|alt=Yellow jersey]] '''[[Тур де Франс]]'''
|align="center" |–
|align="center" |
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20px|link=General classification in the Vuelta a España|alt=red jersey]] '''[[Вуелта а Еспања]]'''
|align="center" |[[Вуелта а Еспања 2011|64]]
|align="center" |
|}