Фински јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава lez:Финн чӀал
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Брише lez:Финн чlал (missing))
с (r2.7.3) (Робот: Додава lez:Финн чӀал)
[[sw:Kifini]]
[[kv:Суоми кыв]]
[[lez:Финн чӀал]]
[[ltg:Suomu volūda]]
[[la:Lingua Finnica]]
127.201

уредување