Едноклеточен организам: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува id:Organisme uniseluler
с (r2.6.5) (Бот Додава: ko:단세포 생물)
с (r2.7.2) (Робот: Менува id:Organisme uniseluler)
[[ko:단세포 생물]]
[[hr:Jednostanični organizmi]]
[[id:Organisme uniselularuniseluler]]
[[it:Organismo unicellulare]]
[[la:Unicellulare]]
9.281

уредување