Разлика помеѓу преработките на „Самоа“

Одземени 2 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава ce:Самоа)
| image_map = LocationSamoa.png
| national_motto = ''Fa'avae i le Atua Samoa''<br />({{lang-en|Самоа се заснова на Господа}})
| national_anthem = „[[БајракЗнаме на слободата]]“
| official_languages = [[Самоански јазик|самоански]], [[англиски јазик|англиски]]
| demonym = [[Самоанци|Самоанец]], [[Самоанци|Самоанка]]