Љубисав Иванов - Ѕинго: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Нема опис на уредувањето
'''Љубисав Иванов - Ѕинго''' e (роден [[1936]] во с. Трновац, [[Кратово]].) Завршиле Рударско-геолошкиПретседател факултет.на Генерален[[Социјалистичка директорпартија на Рударско-геолошкиотМакедонија|Социјалистичката комбинатпартија "Силекс"на Кратово, 40 годиниМакедонија]]. ПретседателПратеник нае Социјалистичкатаво партија[[Собрание на Република Македонија.|Собранието Живеена воРепублика КратовоМакедонија]].
 
Завршил Рударско-геолошки факултет. Генерален директор на Рударско-геолошкиот комбинат "Силекс" Кратово, 40 години. Живее во Кратово.
 
{{Никулец}}
6.530

уредувања