Разлика помеѓу преработките на „Папуа Нова Гвинеја“

Одземени 4 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува uk:Папуа-Нова Гвінея
с (r2.7.2) (Робот: Менува uk:Папуа — Нова Гвінея)
с (r2.7.3) (Робот: Менува uk:Папуа-Нова Гвінея)
[[th:ประเทศปาปัวนิวกินี]]
[[tr:Papua Yeni Gine]]
[[uk:Папуа-Нова Гвінея]]
[[ur:پاپوا نیو گنی]]
[[ug:پاپۇئا يېڭى گۋىنېيە]]