Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Робот: Додава tl:Osmaniye Province
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: no:Osmaniye (provins))
с (r2.7.2) (Робот: Додава tl:Osmaniye Province)
[[sr:Османије (вилајет)]]
[[sv:Osmaniye (provins)]]
[[tl:Osmaniye Province]]
[[tg:Вилояти Османие]]
[[tr:Osmaniye (il)]]
9.281

уредување