Разлика помеѓу преработките на „Невшехир (покраина)“

Додадени 26 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава tl:Nevşehir Province
с (r2.6.5) (Бот Менува: ckb:پارێزگای نەوشەھر)
с (r2.7.2) (Робот: Додава tl:Nevşehir Province)
[[sr:Невшехир (вилајет)]]
[[sv:Nevşehir (provins)]]
[[tl:Nevşehir Province]]
[[tg:Вилояти Невшехир]]
[[tr:Nevşehir (il)]]
9.281

уредување