Научен метод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 33 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Робот: Додава vi:Phương pháp khoa học
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с r2.7.1) (Бот Додава: jv:Métodhe èlmiah
JackieBot (разговор | придонеси)
с r2.7.2) (Робот: Додава vi:Phương pháp khoa học
Ред 65:
[[uk:Науковий метод]]
[[ur:اسلوب علم]]
[[vi:Phương pháp khoa học]]
[[war:Siyentipiko nga paagi]]
[[zh:科学方法]]
5.331

уредување