Сава Петровиќ Његош: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2.535 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: {{Инфокутија за монарх | name = Сава Петровиќ Његош | title = владика на Црна Гор...
(Создадена страница со: {{Инфокутија за монарх | name = Сава Петровиќ Његош | title = владика на Црна Гор...)
(нема разлика)