Разлика помеѓу преработките на „Поштенски број“

Одземени 9 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.1) (Робот: Менува ta:அஞ்சல் குறியீடு
с (r2.6.4) (Бот Додава: lmo:Codas pustal)
с (r2.7.1) (Робот: Менува ta:அஞ்சல் குறியீடு)
[[fi:Postinumero]]
[[sv:Postnummer]]
[[ta:அஞ்சல் குறியீடுகள்குறியீடு]]
[[th:รหัสไปรษณีย์]]
[[tg:Нишонаи почта]]
2.613

уредувања