Разлика помеѓу преработките на „Шехадет“

Додадени 5 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава szl:Szahada; козметички промени
(кат.)
с (r2.7.3) (Робот: Додава szl:Szahada; козметички промени)
#: [[Зебур]] пратен на [[Давуд]] ([[Давид]]).
#: [[Инџил]] пратен на [[Иса]] ([[Исус]]).
#: [[Коран|Коранот]]от пратен на [[Мухаммед]].
# Верба во сите пророци ([[Исламски поим за пророк|''небиј'']]) и пратениците (''[[ресул]]'') пратени од Бога (видете [[Исламски пророци]]).
# Верба во Судниот Ден (''[[кијамет]]'').
[[simple:Shahada]]
[[sl:Šahada]]
[[szl:Szahada]]
[[so:Shahaadah]]
[[ckb:شایەتمان]]