Прасловенски јазик: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Робот: Менува ro:Limba proto-slavă
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: eo:Praslava lingvo)
с (Робот: Менува ro:Limba proto-slavă)
[[pl:Język prasłowiański]]
[[pt:Língua protoeslava]]
[[ro:Limba proto-slavă veche]]
[[ru:Праславянский язык]]
[[sk:Praslovančina]]
85.496

уредувања