Разлика помеѓу преработките на „Фигура (стилистика)“

с
r2.7.2) (Робот: Менува eu:Figura erretoriko
с (r2.7.2) (Робот: Додава eu:Erretorikazko figura)
с (r2.7.2) (Робот: Менува eu:Figura erretoriko)
[[es:Figuras literarias]]
[[eo:Vortfiguroj]]
[[eu:ErretorikazkoFigura figuraerretoriko]]
[[fr:Figure de style]]
[[gl:Figura estilística]]
9.281

уредување