Предлошка:Навлента: Разлика помеѓу преработките

Додадени 47 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
-->{{#if:{{{mini|}}}{{{plain|}}}|<!--nothing-->|<!--else:
--><span style="word-spacing:0;{{{fontstyle|}}}">{{{text|This boxКутијава:}}} </span>}}<!--
 
-->{{#if:{{{brackets|}}}|<span style="margin-right:-0.125em;{{{fontstyle|}}}">&#91;</span>}}<!--
--><ul><!--
--><li class="nv-view">[[{{transclude|{{{1}}}}}|<span title="Преглед на шаблонов" <!--
-->style="{{{fontstyle|}}}">{{#if:{{{mini|}}}|vп|viewпреглед}}</span>]]</li><!--
 
--><li class="nv-talk">[[{{TALKPAGENAME:{{transclude|{{{1}}}}}}}|<span title="Разговор за шаблонов" <!--
-->style="{{{fontstyle|}}}">{{#if:{{{mini|}}}|tр|talkразговор}}</span>]]</li><!--
 
-->{{#if:{{{noedit|}}}|<!--nothing-->|<!--else:
--><li class="nv-edit">[{{fullurl:{{transclude|{{{1}}}}}|action=edit}} <span title="Уредување на шаблонов" <!--
-->style="{{{fontstyle|}}}">{{#if:{{{mini|}}}|eу|editуредување}}</span>]</li>}}<!--
--></ul><!--