Разлика помеѓу преработките на „Харон (месечина)“

Додадени 3 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува th:คารอน (ดาวบริวาร)
с (r2.7.1) (Робот: Додава lv:Hārons)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува th:คารอน (ดาวบริวาร))
[[fi:Kharon]]
[[sv:Charon (måne)]]
[[th:ดวงจันทร์คารอน (ดาวบริวาร)]]
[[tr:Charon (uydu)]]
[[uk:Харон (супутник)]]
126.524

уредувања