Еднодомен парламент: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2+) (Робот: Додава ur:یک ایوانیت
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Менува ca:Monocameralitat)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ur:یک ایوانیت)
[[tr:Tek meclislilik]]
[[uk:Однопалатний парламент]]
[[ur:یک ایوانیت]]
[[zh:一院制]]
127.413

уредувања