Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Нема измена во големината ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
|стадион=Секонди Такоради, [[Секонди Такоради|С. Такоради]]
|публика=16.000
|судија=[[Абдерахим Ел АрђунАрџун]] {{З-МАР}} }}
----
{{фудбалкутија
|стадион=Баба Јара, [[Кумаси]]
|публика=15.000
|судија=[[Кофи КођиаКоџиа]] {{З-БЕН}} }}
----
{{фудбалкутија
|стадион=Тамале, [[Тамале]]
|публика=10.000
|судија=[[Коку ЂаупеЏаупе]] {{З-ТОГ}} }}
----
{{фудбалкутија
|резултат=2 – 2<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95947&ma=19&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{СЕН}}
|голови1=[[Исам Јема|Јема]] {{гол|9}}<br />[[МејђиМејџи Трауи|Трауи]] {{гол|82}}
|голови2=[[Мустафа Бајач Сал|Бајал Сал]] {{гол|45}}<br />[[Диоманси Камара|Камара]] {{гол|66}}
|стадион=Баба Јара, [[Кумаси]]
|стадион=Баба Јара, [[Кумаси]]
|публика=10.000
|судија=[[Кофи КођиаКоџиа]] {{З-БЕН}} }}
 
== Елиминации ==
<!--финале -->
|[[10 февруари]] [[2008]]. - [[Акра]]|{{КМР}}||{{ЕГИ}}|
<!--за трећетрето место -->
|[[9 февруари]] [[2008]]. - [[Кумаси]]|{{ГХА}}||{{ОБС}}|
}}
8.348

уредувања