Разлика помеѓу преработките на „Никола Саркози“

Одземени 17 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
| слика = Nicolas Sarkozy - 09FEB07 -presidencia-govar.jpg
| големина = 200п
| опис = ПретседателотНикола Саркози
| маласлика =
| ред = 23ти23. [[Претседател]] на [[Франција|Француската Република]]
| мандат_поч = [[16 мај]] [[2007]]
| мандат_крај = [[15 мај]] [[2012]]