Разлика помеѓу преработките на „Шимпанзо“

Додаден 21 бајт ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава ast:Pan (animal)
с (r2.7.1) (Робот: Додава ar, az, be, be-x-old, bg, br, ca, cs, cy, da, de, el, eo, es, et, eu, fa, fi, fr, he, hi, hr, hu, ia, io, it, ja, jbo, ka, ko, la, li, ln, lt, lv, ms, my, nl, nn, no, nv, oc, pl, pnb, pt, qu, ro, ru, simple, sk, s...)
с (r2.7.2) (Робот: Додава ast:Pan (animal))
 
[[ar:شمبانزي]]
[[ast:Pan (animal)]]
[[az:Şimpanze]]
[[zh-min-nan:O͘-seng-seng]]
5.331

уредување