Разлика помеѓу преработките на „Годишно време“

Одземени 84 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
</table>
 
'''Годишното време''' е еден од најважните периоди во годината, најчесто базирано на годишните климатски промени.Годишни времиња се '''Пролет,лето,есен и зима'''
 
 
 
Анонимен корисник