Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Додадени 17 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава fr:Palatitsa
с (Отстрането уредувањето на 77.29.129.139 (разговор), вратено на последната верзија на Buli)
с (r2.7.2) (Робот: Додава fr:Palatitsa)
[[bg:Палатица]]
[[de:Palatica]]
[[fr:Palatitsa]]
[[sq:Palatica]]
9.281

уредување