Разлика помеѓу преработките на „Пирамида (геометрија)“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Брише fa:هرم; менува it:Piramide#La piramide in geometria)
{{внимание}}
 
[[Податотека:Pyramide rhombiquePyramid.pngsvg|thumb|Правилна пирамида]]
 
== Дефиниција ==
Анонимен корисник