Разлика помеѓу преработките на „А1 телевизија“

Додадени 678 бајти ,  пред 7 години
* [[На рапорт со Јофе]]
 
== Визуелен Идентитет ==
== Белешки ==
[[Податотека:A1 Identity 2006.jpg|десно|мини|150п|Идентитет на А1]]
<div class="references-small">
 
<references/>
А1 низ времето има променето повеќе визуелни идентитети, но концептот е ист и се ориентира кон нивното мото Прва Буква, Прв Број.Во 2006 А1 го промени својот идентитет и официјанлно стана Прва Буква, Прв Број со тоа што беа променети маските за промо , џинглот , и ЕПП шпицата.Карактеристични се пеперутките кои на А1 им беа заштитен знак.
</div>
 
== Надворешни врски ==
8

уредувања