Разлика помеѓу преработките на „Класна борба“

Додадени 45 бајти ,  пред 15 години
Категоризирање
с (+ interwiki)
(Категоризирање)
 
Класната борба може да се подели а) на мирна или насилна и б) економска или политичка. Помеѓу застапниците на класната борба постојат длабоки несогласувања во врска со типот класна борба што треба да се води.
 
[[Категорија:Општество]]
 
[[de:Klassenkampf]]