Разлика помеѓу преработките на „Нахија“

Одземени 68 бајти ,  пред 13 години
без грешни преп
(+bg)
(без грешни преп)
{{Ист-никулец}}
 
 
[[Категорија: Историја на Македонија]]
[[Категорија: Отоманска Империја]]
[[bg:Нахия]]
1.398

уредувања