Разлика помеѓу преработките на „Класна борба“

Додадени 162 бајти ,  пред 15 години
с
+ interwiki
 
с (+ interwiki)
 
Класната борба може да се подели а) на мирна или насилна и б) економска или политичка. Помеѓу застапниците на класната борба постојат длабоки несогласувања во врска со типот класна борба што треба да се води.
 
[[de:Klassenkampf]]
[[en:Class struggle]]
[[eo:Klasbatalo]]
[[fr:Lutte des classes]]
[[nl:Klassenstrijd]]
[[ja:階級闘争]]
[[pl:Walka klas]]
[[sv:Klasskamp]]
6.293

уредувања