Разлика помеѓу преработките на „Абланица“

Додадени 88 бајти ,  пред 8 години
с
Брзо додавање категорија Туристички населби во Македонија (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: :''За други значења на попимот Абланица, видете на [[Абланица (појаснување)|појасните...)
 
с (Брзо додавање категорија Туристички населби во Македонија (со користење на HotCat))
 
41°42'5"N 22°53'19"E
 
[[Категорија:Туристички населби во Македонија]]