Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Одземени 32 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
({{Буг-никулец}})
{{Буг-никулец}}
 
[[Категорија:Историја на МакедонијаВМОРО]]
[[Категорија:Бугарски револуционери|Јанков,Анастас]]
[[Категорија:Бугарски офицери од Македонија|Јанков, Анастас]]
1.398

уредувања