Разлика помеѓу преработките на „Падеж“

Одземени 44 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Менува lez:Лезги чӀалан падежар)
* [http://phrontistery.info/cases.html Долга листа на називи на падежи] во разни јазици
 
[[Категорија:ГраматикаПадежи|*]]
[[Категорија:Падежи| ]]
 
[[af:Naamval]]