Разлика помеѓу преработките на „Именка“

Одземени 25 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава ky:Зат aтооч)
 
{{лингвистика-никулец}}
{{Зборовни групи}}
 
[[Категорија:ГраматикаИменки|*]]
[[Категорија:Видови зборови]]
 
[[af:Selfstandige naamwoord]]