Разлика помеѓу преработките на „Пропан“

Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Додава bg:Пропан)
с
 
'''Пропанот''' е [[алкан]] со три јаглеродни атоми. Се наоѓа во гасовита состојба.
 
 
{{никулец за органско соединение}}
 
 
{{Алкани}}
 
[[Категорија:Алкани]]