Разлика помеѓу преработките на „Ирски јазик“

Одземен 11 бајт ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува la:Lingua Hibernica
с (r2.7.1) (Робот: Додава dsb:Iršćina)
с (r2.7.3) (Робот: Менува la:Lingua Hibernica)
[[kv:Ирландса кыв]]
[[ku:Zimanê îrlandî]]
[[la:Lingua Hibernica (Gadelica)]]
[[lv:Īru valoda]]
[[lt:Airių kalba]]
126.286

уредувања