Разлика помеѓу преработките на „Јужна Каролина“

Додадени 3 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Робот: Менува yo:Gúúsù Carolina
с (r2.6.4) (Робот: Додава ia:Carolina del Sud)
с (r2.7.1) (Робот: Менува yo:Gúúsù Carolina)
[[war:South Carolina]]
[[yi:דרום קאראליינע]]
[[yo:SouthGúúsù Carolina]]
[[zh-yue:南卡羅萊納州]]
[[diq:South Carolina]]
4.138

уредувања